Jdi na obsah Jdi na menu
 


Potroublek a Neráth v neděli u piva.5.

21. 12. 2008

Obrazek

 

Tak týden je zase pryč Potroublek, můžeme si zajít na jedno ne ?

Ale to je jasný Neráth, už mám žížu jak Česílko na Sahaře. Copak je novýho ?

Ani se neptaj Potroublek, proč furt ty novináři tak slíděj? Ať už nás, chudý doktory, nechaj na pokoji, to je vo strach si trochu přikrást! Výjezdní zasedání vedení jablonecké nemocnice, na které jeho členové vyrazili do rakouských Alp, stálo čtvrt milionu. Akci pro necelých třicet lidí zaplatil sponzor. Tím je však firma, která nemocnici dodává zdravotní materiál.

No jó, to takhle nejde, budeme jim muset trochu přistřihnout křidýlka, podívaj se, co si dovolili v tom evropským parlamentu. Ani akreditace k natáčení v prostorech evropského parlamentu nepomůže, pokud novinář klade příliš nepříjemné otázky.  Generální tajemník parlamentu na ně poslal ostrahu. Poslanci v pátek dorazí do budovy pouze zapsat do "docházky" (a tedy mít "odpracovaný" a zaplacený den), načež zmizí, a o den si tak prodlouží víkend. Jeden z poslanců vystoupíil z výtahu a po zjištění, že ho natáčí kamera, opsal kolečko a vrátil se do zdviže, aniž by se zapsal. Hiltrud Breyerová udělá z výtahu jen dva kroky a hned do něj skáče zpět - tak prudce, že netrefí a narazí do futer. "Taková nehoráznost!" zlobí se na novináře. To se jim nemůže dovolovat, za chvilku by snad chtěli vědět, co vlastně děláme!

Už abychom byli v tý vládě Potroublek, to je furt nějaká konkurence nebo co, a my z toho nemáme nic. Lepší je všechno zrušit a nenechat nikoho nic vybírat jako na Slovensku, chce to pevnou ruku a pak se nám peníze pohrnou. Evropská komise si došlápla na Slovensko kvůli tomu, že země nedávno obnovila monopol Slovenské pošty na některé služby. Slovensku tak hrozí řízení u Evropského soudního dvora, případně i vysoká pokuta.

Je to tak Neráth, nebo začneme sázet, teď to půjde i na internetu a tak rychle zbohatneme z domu ne? Pěkně jim napaříme desátky jen pro KSČSSD a bude to! Český hazard, ve kterém se ročně točí více než sto miliard, je opět o něco přístupnější. Ministerstvo financí poprvé v historii povolilo sázení prostřednictvím internetu. Domácí subjekty dle tohoto rozhodnutí budou podléhat regulaci dle herního zákona a odvádět správní poplatky, odvody na státní dozor a část výtěžku musí použít na veřejně prospěšné účely.

Jasně Potroublek, ale dnes jsem se nasmál, ta slavná krize už zasáhla asi i prezidenta, po novém roce bude pořádat oběd a zase bez manželek, von to svádí na protokol, ale určitě je lakomej a šetří! Premiér Mirek Topolánek zřejmě nesplní slib, který dal počátkem roku manželce prezidenta Václava Klause. Tradiční novoroční oběd hlavy státu s premiérem se z protokolárních důvodů opět uskuteční bez partnerek. To Busch to je jinej kanón. Ten o peníze nemusí mít žádný Obamy. Prezident USA George W. Bush uspořádá 7. ledna 2009 slavnostní oběd pro nově zvoleného šéfa administrativy Baracka Obamu, aby se tam setkal se všemi ostatními žijícími americkými exprezidenty. Ti se s budoucím šéfem Bílého domu podělí o zkušenosti.(ach jo)

 

Asi jo Neráth, ale musím uznat, voni krásně rozčílili toho Kalouska, von tam sotva dech popadal, ani mluvit nemohl a tak asi radši gestikuloval. Někdy se musím podívat na to znakové písmo, abych věděl, co jim to vlastně říkal. Odpolední jednání Sněmovny začalo ve středu ostrým výpadem poslance ČSSD Davida Ratha na ministra financí Miroslava Kalouska (KDU-ČSL). „Vy jste živoucím důkazem toho, když tady chodíte, že naše zdravotnictví se špatně stará o choromyslné,“ řekl na adresu Kalouska Rath. Kalousek mu ukázal prostředníček.

Obrazek

To vědí Potroublek, že se snažím, dokonce jsem se povýšil na lid, je to takový anonymnější. Ale musím uznat, že kdyby všichni lidi křičeli jako já, tak jsme hluchý všichni."Téměř po roce je šance zrušit poplatky ministra Julínka a této vlády, děkujeme, že jste vyslyšeli hlas lidí," řekl poslancům po hlasování David Rath (ČSSD). 

Ale Neráth musíme ještě přidat, vůbec se mi nelíbí, jak titulujou Teplolánka, příští prezident budu já! Britský premiér Gordon Brown ve čtvrtek českého premiéra Mirka Topolánka (ODS) povýšil. Na tiskové konferenci ve svém sídle v Downing Street 10 totiž označil vedle stojícího předsedu české vlády "president Topolanek“.

Potroublek, poslouchaj,nepřepískli to s tou nepodporou vojáků, to nevypadá dobře. Sociální demokraté nejdříve před zahájením schůze sněmovny oznámili své podmínky pro podporu misí. Premiér slíbil jejich hlavní požadavky splnit, ČSSD ale mise stejně nepodpořila. Přímou odpovědnost za ohrožení zdraví a životů českých vojáků v zahraničí nese předseda ČSSD Jiří Paroubek, uvedl předseda vlády Mirek Topolánek. Když jsme je tam poslali, tak vo nich musíme rozhodovat né?

Ale nemusíme Neráth, nemusíme, za všechno přece může vláda ne? Buď mě bude Teplolánek poslouchat, nebo ať třeba celá republika zkrachuje!! To mě nezajímá! ČSSD nabídla kompromis v podobě dohody na schválení změny poplatků ve zdravotnictví výměnou za omezenou podporu misí. V Afghánistánu se bojuje za bezpečnou Evropu. Rezignujeme-li na boj proti terorismu tam, ohrožujeme sami sebe doma. Jiří Paroubek, povýšil svůj osobní politický zájem nad zájem ochrany bezpečnosti. Jiří Paroubek ohrožuje životy a zdraví mužů a žen v uniformách Armády ČR. Jiří Paroubek nese osobní odpovědnost za  životy lidí ohrožených terorismem nejen v Afghánistánu.

No jo Potroublek, NEMYSLÍŠ-ZAPLATÍŠ, jak jinak, tak já už dnes budu končit, ještě musím koupit nějaké dárky.

Však já taky Neráth, hlavně hodně kyanidu aby se dostalo na všechny lidi u nás. Vždyť vědí, jak mám ty naše občánky rád.

Tak za týden naschle pánové, škoda že nemůžu dát dárek já Vám. Protože by mě tam s ním ochranka nepustila.

JerEvánek.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

Linkuj.cz!

pošli na vybrali.sme.sk

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

to je

(pook, 21. 12. 2008 16:22)

no není to zrovna Vánoční,ale naše politika už taková je. To je jako vybírat veselé články z novin v černé kronice.

:-(

(nom, 21. 12. 2008 16:11)

Smutné