Jdi na obsah Jdi na menu
 


Windows 8 na obzoru ! Máme screenshoty !

11. 2. 2009

 Windows 8 na obzoru !

Na pozadí velkého zájmu o Windows 7 se trochu krčí zpráva o přípravě dalšího operačního systému z dílny Microsoftu pod pracovním názvem Windows 8 Minimal.

Tento OS bude určen pro novou řadu osobních pc a bude se vyznačovat hlavně velice nízkou HW náročností, dá se říci na samé hranici funkčnosti. Podle kusých informací, které unikly tvůrcům, nebude dokonce jeho součástí ani IE 8 ani žádný jiný prohlížeč. Tím bude splněna podmínka EU o neomezování konkurence.

Je s podivem, že tento OS by měl běžet již na konfiguracích osobních pc, které byly moderní před mnoha a mnoha lety, známe všichni nenažranost OS Vista že. Konečně budeme mít systém tak říkajíc „na cesty“.

Osobně předpokládám, že tento vývoj je spjat se snahou poskytnout co nejlevnější pc rozvojovým státům. Microsoft zřejmě nechce Linuxu dobrovolně vyklidit pole. Další konkurence se rýsuje v Indii :

„Indická vláda ohlásila plán výroby nejlevnějšího laptopu na světě. Masová výroba má být součástí vládního programu spuštěného v úterý ve městě Tirupati. Vláda podrobnosti tají, ministr pro vyšší vzdělání R. P. Agrawal však minulý týden řekl, že laptop bude k dispozici za půl roku. „Bude stát deset dolarů,“ potvrdil. Produkt nazvaný Sakšat (Před vašima očima) má mít paměť dva gigabajty a možnost bezdrátového připojení k síti. Nebude ale kompatibilní s Windows.“

 Také asi hraje roli známá snaha Microsoftu o nízkou energetickou náročnost, tady bude splněna beze zbytku. Podle posledních vyjádření budou konečně odbourány nekonečné chybové hlášky. BSOD je minulost. Rád popřeji při tvorbě tohoto systému tvůrcům hodně štěstí a doufám, že se naplní jejich slova :

Tento operační systém poběží na každém stroji, a naučí se ho používat i malé dítě, dokonce bez nutnosti jazykové lokalizace !

 

JerEvánek.

Na závěr několik screenshotů které se nám podařilo získat :

 

 

 

 

 

 

 

ObrazekObrazekObrazek

Linkuj.cz!

pošli na vybrali.sme.sk

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

rere

(jerevánek, 17. 2. 2009 20:54)

ááááááááááááá pán bude programátor, ti se moc nesmějí. :-)

blablablablabla

(Marvel, 17. 2. 2009 19:38)

blbost

já blb

(rudik, 13. 2. 2009 7:48)

se nechám nachytat :-)))
dobrý, z té 7 už lidi blbnou.

dotaz

(viki, 12. 2. 2009 15:43)

na tom prostředním screenu je systém před defragmentací ? Zřejmě špatně zařazeno protože vlevo je jasně vidět už po defragmentaci ! Ale úvodní obrazovka vpravo je pěkná a působí na mně takovým hravým dojmem. :-))

rere

(jerevánek, 12. 2. 2009 15:20)

Cena se zřejmě bude odvozovat od Win 7, ovšem záleží na zájmu uživatelů. Ale protože potom už nebude kam upgradovat, tak nelituj peněz !!!

ovšem

(jinda, 12. 2. 2009 7:29)

Ta jazyková lokalizace je výhodou oproti konkurenci, už kolik se ušetří za překlady. Nevíte jak to bude vypadat s cenou ?

rere

(jerevánek, 11. 2. 2009 20:25)

:-)) no, ani jsem nečekal tolik, pozor na tu energetickou náročnost.......

nechutné

(hugo, 11. 2. 2009 20:04)

Vy si zřejmě myslíte, že je to vtipné, ale my tady v Redmondu děláme co můžeme ! Už je koupeno 360025002500 kuliček do procesoru !